X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

خبر پربازدید


به سایت نتایج زنده خوش آمدید


کلیه مطالب این وبلاگ مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشددانلود رایگان نوماو

هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید/متن کامل دکتر ظریف17تیر94


ظریف: هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید/لاوروف: و یک روس را

» سرویس: سیاسی - انرژی هسته‎‌ای

در 24 ساعت گذشته رسانه‌ها به نقل از منابع آگاه خود چه اروپایی‌ها، چه روس‌ها و چه آمریکایی‌ها از بگو مگوها و فریادهایی صحبت کرده‌اند که در جلسه دوشنبه شب ایران و 1+5 میان ظریف و وزیران خارجه طرف مقابل و نیز موگرینی صورت گرفته است.

‎به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به وین، زیاده‌خواهی‌ها همچنان ادامه دارد و کشورهای 1+5 هر لحظه و هر جا که بتوانند از خواست‌ها و امتیازات باربط و بی‌ربط به موضوع هسته‌ای دست بر‌نمی‌دارند.

مذاکرات هسته‌ای به جایی رسیده است که دو طرف بر روی برخی مسایل فنی و سیاسی مهم در حال چانه زنی هستند هر چند که به گفته دیپلمات‌ها عمده مسایل، بررسی و تکمیل شده است.

تلاش 1+5 برای وارد کردن موضوعات دفاعی و نظامی به توافق جامع هسته ای و در این چارچوب تاکیدشان به حفظ تحریم های تسلیحاتی موضوعی است که از ابتدای مذاکرات طرف مقابل به ویژه آمریکایی‌ها بر روی آن مانور داده‌اند و همواره نیز این مساله به طور جدی از سوی ایران رد شده است.   

مقامات و دیپلمات های کشورمان در مذاکرات هیچ وقت زیر بار زورگویی طرف مقابل و وارد کردن موضوعات دفاعی به بحث ها نشدند و این مقاومت در لحظات حساس پایانی کار هم چنان با جدیت ادامه دارد.

نشست مشترک وزیران خارجه ایران و 1+5 در دوشنبه شب که دومین نشست وزیران بود با حاشیه‌هایی همراه بوده شاید برای اولین بار در مذاکرات اتفاق افتاده است. تاکنون بسیار شنیده‌ایم که ظریف در موضوع دفاع از مواضع ایران بر سر همتای آمریکایی خود فریاد کشیده است به نحوی که محافظان در بیرون از اتاق نگران شده و به داخل رفته‌اند، اما این بار در نشست وزیران خارجه که تمامی معاونان و کارشناسان هیات‌ها در آن حضور داشتند و به گفته برخی منابع روسی، اروپایی و ایرانی موضوع بحث تحریم‌های تسلیحاتی بوده است، ظریف از موضع این کشورها در مقابله با رفع تحریم های تسلیحاتی به شدت عصبانی شده و با فریادهای بلند با آنها صحبت کرده است.

ظاهرا وزیران خارجه اروپایی و آمریکا مخالفت خود را با برداشتن تحریم‌های تسلیحاتی در جلسه مطرح می‌کنند در حالی که یکی از اصول مهم توافق ژنو و بیانیه لوزان لغو کلیه تحریم های مرتبط با موضوع هسته ای است و کشورهای غربی به ناحق فروش تسلیحات نظامی را در چارچوب قطعنامه های 1747 و 1929 تحریم و خرید را به تعدادی از اقلام دفاعی محدود کردند. آنها برای نگه داشتن تحریم های تسلیحاتی ایران را متهم به برهم زدن امنیت منطقه می‌کنند و وزیر خارجه کشورمان با ترسیم تحولات گذشته و حمایت این کشورها از صدام در جنگ تحمیلی و حمایت و فروش تجهیزات نظامی به گروه های افراطی و برخی کشورهای تندرو در منطقه، این کشورها را تهدید منطقه می‌خواند.

ظریف در واکنش به تهدید فدریکا موگرینی در نشست که در مقابل مخالفت ایران با برداشته نشدن تحریم‌های تسلیحاتی گفت: «پس برویم خانه‌هایمان.» می‌گوید: «هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید!» که در این لحظه سرگئی لاوروف نیز با اشاره دست می‌گوید، «و یک روس را!»

مذاکرات هسته‌ای دیگر از دقیقه «90» و «وقت اضافه» گذشته و به «گل طلایی» رسیده است. با ضرب الاجل پشت ضرب الاجل مذاکرات ادامه می‌یابد و تیم‌های مذاکراتی مصمم برای رسیدن به نتیجه کار را ادامه می‌دهند. با وجود اینکه آمریکایی‌ها تا 9 جولای برای ارایه توافق به کنگره وقت دارند و از سویی برای ایران بهتر است که تا این تاریخ به کنگره کار ارایه شود چون در غیر این صورت مدت بررسی توافق به جای یک ماه به دو ماه تبدیل خواهد شد اما هیچ یک حاضر به حرکت به سمت توافقی که نتوانند در کشورهایشان از آن دفاع کنند نیستند. از این رو یک روز همه چیز خوب است و روز دیگر بد و این روند تا ساعات پایانی ادامه دارد.

با توجه به تمدید چندباره توافق اما دیگر دو طرف تمدید برای چند ماه دیگر را به نفع مذاکرات و نتایجی که به دست آمده نمی‌دانند از این رو کار را هر تعداد روز که نیاز باشد ادامه می‌دهند تا جایی که یا به توافق برسند یا به این نتیجه برسند که نمی‌توانند توافق کنند.
    ایسنا - ظریف: هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید/لاوروف: و یک ...
    isna.ir/.../ظریف-هیچ-وقت-یک-ایرانی-را-تهدید-نکنید-...
    Translate this page
    7 hours ago - در 24 ساعت گذشته رسانه‌ها به نقل از منابع آگاه خود چه اروپایی‌ها، چه روس‌ها و چه آمریکایی‌ها...
    ظریف خطاب به موگرینی: هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید ...
    www.farsnews.com/newstext.php?...
    Translate this page
    Fars News Agency
    7 hours ago - برخی منابع خبری گزارش دادند که وزیر خارجه ایران در جلسه‌ای که با وزرای خارجه 1+5 در وین داشته در پاسخ به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: ...
    فریاد قاطع ظریف در نشست وزرا: هیچ گاه یک ایرانی را تهدید ...
    www.mehrnews.com/.../فریاد-قاط...
    Translate this page
    Mehr News Agency
    8 hours ago - فریاد قاطع ظریف در نشست وزرا: هیچ گاه یک ایرانی را تهدید نکنید! ... و وقتی که تهدیدمان کردند از ته دل بگوییم هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید.
    فریاد ظریف بر سر مذاکره کنندگان غربی: هیچ وقت یک ایرانی ...
    khabaronline.ir/detail/434216/World/nuclear
    Translate this page
    5 hours ago - فریاد ظریف بر سر مذاکره کنندگان غربی: هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید. بین الملل > انرژی‌ هسته‌ای - ایرنا نوشت: مذاکره ای که یک سوی آن محمد ...
    ظریف به موگرینی:هیچ وقت یک ایرانی رو تهدید نکنید فابیوس ...
    https://plus.google.com/.../posts/5ZtCfFx5bTf
    Translate this page
    ahmad sharifi
    7 hours ago - ظریف به موگرینی:هیچ وقت یک ایرانی رو تهدید نکنید فابیوس به کری:تهدیش کن ببینم چه غلطی میکنه کری به ظریف:تحریم میکنیما ظریف:جنبه شوخی ندارین؟
    فریاد ظریف در مذاکرات: هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید
    www.asriran.com › صفحه نخست › سیاست خارجی
    Translate this page
    6 hours ago - ظریف در واکنش به تهدید علنی طرف آمریکایی، با لحنی قاطعانه و فریادی بلند خطاب به تیم مذاکره کننده آمریکا مشکلات موجود در منطقه را متاثر از ...
    فریاد ظریف در نشست وزرا: هیچ گاه یک ایرانی را تهدید نکنید!
    www.asriran.com › صفحه نخست › سیاست خارجی
    Translate this page
    7 hours ago - پس از این واکنش قاطع ظریف، خانم موگرینی وارد بحث شده و ایران را تهدید به ترک مذاکرات می کند که وزیر خارجه ایران عقب ننشسته و با قاطعیت خطاب ...
    الف - فریاد ظریف: هیچ گاه یک ایرانی را تهدید نکنید
    alef.ir/vdcba8b5srhbwap.uiur.html?281445
    Translate this page
    7 hours ago - وزیر امور خارجه ایران نیز در واکنش به سخنان موگرینی با عصبانیت پاسخ می دهد:«هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید». در همین حال، یک منبع روسی ...
    ظریف: هیچ‌وقت یک ایرانی را تهدید نکنید - خبرگزاری تسنیم
    www.tasnimnews.com/Home/Single/793945
    Translate this page
    7 hours ago - به‌گفته منابع روس، ظریف در واکنش به این اظهارات موگرینی گفته است: هیچ‌وقت یک ایرانی‌ را تهدید

 

تاریخ ارسال: چهارشنبه 17 تیر 1394 ساعت 22:58 | نویسنده: ایمی | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
کـدیـاب شارژ رایگان 94-95
کـدیـاب شارژ رایگان 94-95
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری